Pranie Dywanów Wełnianych Orient Serwis

Pracownia czyszczenie dywanów i kilimów z materiałów naturalnych

Czyszczenie na sucho wykładzin dywanowych wełnianych

Czyszczenie ekskluzywnych mebli włoskich

 

Created with ORIENT SERWIS 2023

Pracownia 

rzemieślniczo artystyczna

ręczne czyszczenie , konserwacja

naprawa dywanów perskich, orientalnych, zabytkowych, dywanów nowoczesnych z włókien naturalnych


CZYSZCZENIE TAPICERKI

mebli włoskich 

Czyszczenie dywanów perskich
Pranie dywanów wełnianych Poznań
24 maja 2017
Profesjonalne pranie dywanów perskich

 

Dywany naturalne czyszczenie Poznań

 

Prawdziwe dywany produkowane sa z materiałów naturalnych. Zgodnie z tradycją ich wytwarzania powstają z włosa zwierzęcego zwanego wełną lub włókna pochodzenia również zwierzęcego jedwabiu. Kolejnym bardzo popularnym materiałem do produkcji dywanów są włókna roślinne jak bawełna, len, itp.

Bardzo modnym materiałem zwierzęcym poza wełną wykorzystywanym do produkcji dywanów jest skóra naturalna.

 

Pranie dywanów z materiałów naturalnych

 

Każdy producent dywanów naturalnych na oznaczeniu swojej specyfikacji towarowej (metce). umieszcza informację odnośnie składu dywanu oraz warunków konserwacji wyrobu. Jeżeli jest to dywan produkowany fabrycznie z materiałów naturalnych zaleca się pranie w profesjonalnej firmie świadczącej usługi czyszczenie dywanów. Firma profesjonalna posiada odpowiednie środki oraz urządzenia do czyszczenia wyrobów naturalnych. 

 

Profesjonalne czyszczenie dywanów perskich,orientalnych

 

Dywany perskie i orientalne w zależności od rejonu świata gdzie są wyrabiane powstają z materiałów lokalnych. Wełna, jedwab, bawełna są pozyskiwane i barwione w sposób tradycyjny. Czyszczenie wyrobów naturalnych "hand made" wymaga zastosowania sposobów czyszczenia bardzo profesjonalnych i bezpiecznych. Znajomość prania, czyszczenia dywanów wełnianych, jedwabnych, naturalnych to największe kwalifikacje w tej profesji.

 

Dywany naturalne pralnia Poznań

 

Orient Serwis jest pracownią w której czyści się dywany, kilimy czy gobeliny które powstały z materiałów naturalnych. Dywany wełniane pochodzenia perskiego czy wschodniego nie stanowią dla nas problemu.

W naszej kilkuletniej działalności, pracujemy nad wyrobami pochodzącymi z całego świata. Trafiają do naszego zakładu dywany i kilimy zabytkowe oraz prace autorskie znanych polskich artystów.

Największym dywanem wełnianym, który został odratowany przez Orient Serwis to dywan w Ratuszu Sali Białej w Poznaniu o powierzchni około 111 m/2.

Dywanem jedwabnym o bardzo dużej wartości i rozmiarach ponad 24 m/2 oraz wadze ponad  200 kg zajęliśmy się na zlecenie naszego klienta. Dywan jedwabny wymagał profesjonalnego czyszczenia ze względu na zanieczyszczenia organiczne.

 

Dywany z materiałów naturalnych usługa czyszczenia

 

Orient Serwis specjalizuje się w czyszczeniu i praniu dywanów, kilimów pochodzenia naturalnego wszystkich typów. Dywany wartościowe, zabytkowe, prace artystyczne z materiałów wełna, jedwab, skóra, bawełna, sizal, konopia, juta itp. Orient Serwis to firma specjalistyczna, która czyści również na zlecenie wykładziny dywanowe wełniane oraz meble wykonane ze skóry lub materiałów naturalnych. Orient Serwis stosuje metody czyszczenia dopasowane oraz sprawdzone do każdego naturalnego materiału. Pracownia Orient Serwis to doświadczenie i jakość wykonywanych usług.

 

Orient Serwis - czyszczenie dywanów naturalnych,wykładziny dywanowej wełnianej,mebli ze skóry

tel. 790707007

www.orientserwis.pl

 

 

Pranie dywanów z materiałów naturalnych